Telefon karşılaştırma ve kıyaslama sitesi.

Home ve Güç Tuşu Bozuk iPhone’da Ekran Görüntüsü Almak

0

Ekran görüntüsü almak birçok telefonda olduğu gibi iPhone’da da oldukça kolay bir işlemdir. Ancak telefonunuzun home veya güç tuşu arızalı ise iPhone’unuz sizi bu konuda yarı yolda bırakabilir. Bu gibi bir durumda iPhone’da nasıl ekran görüntüsü alınır yapmanız gerekenleri listeledik.

Telefonunuzun home tuşuna basarak farklı ekranlara geçebilirsiniz, home ve güç tuşuna uzun süre basılı tutarsanız telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz ve home – güç tuşuna kısa süreli parmaklarınızı basıp çekerseniz ekran görüntüsü alabilirsiniz tabi bu tuşlarınız halen sağlamsa.

Home ve Güç Tuşu Bozuk iPhone’da Ekran Görüntüsü Almak:

Tuşlarınızdan biri veya ikisi bozuksa yapmanız gereken Assistive Touch seçeneğini aktif etmek. Böylelikle ekran görüntüsü almak dahil birçok işlemi tuşlarınız bozuk olsada çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Şimdi bunu nasıl aktif edeceğiz onu anlatalım.

1. Adım: iPhone’da Ayarlar > Erişilebilirlik seçeneğine girelim

Resim Gelecek

2. Adım: Çıkan ekranda Dokunun yazan yere basarak AssisticeTouch’a giriş yapın

Resim

3.Adım: AssistiveTouch seçeneğini Off konumundan On konumuna getirin,

Yukarıdaki adımlar başarılı bir şekilde tamamlandıysa ekranınızda sanal bir düğme göreceksiniz. Düğmeye bastığınızda Ana Ekran ve Uyut/Uyandır (Güç Tuşu İşlevi) gibi seçenekler bulacaksınız.

4. Adım: Sanal Düğmeye birkez dokunun ardından Cihaz (Device) seçeneğine dokunun. (Buradan ekran görüntüsü alma seçeneğini ayarlayacağız)

Resim

5. Adım: Device kısmından sonra Diğer’e ardından Ekran Görüntüsü’ne dokunun.

Aşağıdaki resimdede göreceğiniz üzere artık tuşlarımız çalışmasada çok kolay bir şekilde ekran görüntüsü alabileceğiz. En önemlisi bozulan tuşlarımıza gerek kalmadan işlemlerimizi çok daha hızlı halledebileceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.